Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Kryediplomati slovak Korçok nesër për vizitë në Shkup, ja agjenda

Bratisllava/Shkup, 7 shkurt – Ministri për Punë të Jashtme dhe Evropiane i Sllovakisë, Ivan Korçok gjatë ditës së nesërme do të qëndroj për vizitë zyrtare në vendin tonë.

Përskaj takimit me ministrin e jashtëm Bujar Osmani, Korçok do të takoj edhe kryeministrin dhe presidentin e shtetit, Zoran Zaev dhe Stevo Pendarovski. Ministria e Jashtëm njofton se gjatë takimit të dy ministrave do të flitet për marrëdhëniet dypalëshe mes dy vendeve si dhe do të shqyrtohet mundësia për thellimin e tyre, posaçërisht në planin ekonomik.

Gjatë takimit pritet të hapet edhe tema e euro-integrimit të vendit tonë.

Postime të ngjashme

Aksion i madh antidrogë, janë arrestuar 12 persona, mes tyre dhe një polic

Z H

Konfirmohen ndryshimet në Kodin Penal, vendoset një vepër e re penale

Z H

Do të formohet NP për menaxhim dhe mbrojtje të Parkut Nacional Mali Sharr

Z H

Azeski: Ballkani të hapet, historia të mbyllet, biznesi të bashkohet

Z H

Finance Think: Fokusi nevojitet të vendoset në efikasitetin e shpenzimeve

Z H

MPPS me thirrje të respektohen masat për mbrojtje nga i ngrohti

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...