Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Kryemadhi ngatërrohet me numrat e deputetëve

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi tha në Open, se partia që ajo drejton do të arrijë të dalë forcë e dytë politike në zgjedhjet parlamentare të 2021.

Kryemadhi bëri edhe një parashikim për Partinë Socialiste, duke thënë se me Edi Ramën kryetar do të arrijë të marrë jo më shumë se 47 mandate.

“Rama 47 (mandate) do marrë. Ne e diskutojmë, shkojmë forcë e dytë, mendoj që raportet tona nuk janë veç numra, por prezantimi dhe alternative çka përfaqësohet. Unë dyshemenë e kam 34″, – tha Kryemadhi.

Sipas kësaj logjike i bie që Rama forcë e parë (47 më e madhe se 34) dhe si pasojë Partia Demokratike do dalë forcë e tretë…

Mirëpo kjo ishte një ngatërresë me siguri e zonjës Kryemadhi….

Postime të ngjashme

Gjykata Europiane Audituese zbret në Shqipëri, do të monitorojë masat e BE-së për reformën në drejtësi

T E

Rikthehen reshjet e borës në Korçë, zbardhen fshatrat turistikë të Dardhës dhe të Voskopojës

T E

Meta mesazh të fortë në Ditën Botërore të të Moshuarve: T’iu rriten menjëherë dhe ndjeshëm pensionet!

admin

Ndërrojnë jetë dy vajza si pasojë e një aksidenti në aksin Elbasan-Tiranë, lëndohen edhe dy të tjera

admin

Raporti/ KE: Pak progres në luftën kundër korrupsionit në rajon

admin

Shqipëri/ Realizohet për herë të parë implanti koklear falas për fëmijët që nuk dëgjojnë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...