Kryeministri Edi Rama viziton 121 refugjatët afganë në Durrës, shpërndan lodra për fëmijët

Kryeministri Edi Rama ka vizituar 121 afganët në Durrës, ku nuk ka hezituar që të flasë me ta për mënyrës së si ndihen dhe të shpërndajë lodra për fëmijët.

 

“Pra cdo gjë është në rregull këtu, me strehimin e gjithçka. Ju është dashur të kaloni shumë, por më në fund… Kemi sjellë diçka për fëmijët”, tha kryeministri.

Më parë, kryeministri Rama publikoi pamjet e para të mbërritjes së 121 afganëve në vendin tonë duke u thënë “mirëserdhët në tokën ku ligji i të parëve thotë se shtëpia e shqiptarit është e Zotit dhe e mikut”.

Related posts

Sherr mes bandave, tunizianët sulmojnë shqiptarët, 1 plagoset me thikë, tjetri i shpëton plumbave

R Zh

Meta dekreton emërimin e Rektorit të Akademisë së Studimeve Albanologjike

D V

Shqipëria merr 30 mijë doza vaksine AstraZeneka dhuratë nga Letonia

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com