Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Kryeministri grek Mitsotakis bën publike sot ndryshimet në qeveri

Ka nisur numërimi mbrapsht në lidhje me bërjen publike të vendimit për riorganizimin e qeverisë greke. Burime bëjnë me dije se këto ndryshime do të bëhen publike nga vet kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis.

Sipas të njëjtave burime thuhet se te paktën pesë poste ne kabinetin e tij nuk do te ndryshohen. Bëhet fjalë për ministrin e Financave, ministrin e Jashtëm, ministrin e Mbrojtjes, ministrin e qeverisjes Digjitale, ministrin e Rendit, madje thuhet se edhe ministri i Shëndetësisë nuk do të ndërrohet.

Riorganizimi vjen pas një viti e gjysmë te qeverisjes se Kyriakos Mitsotakis, ne një periudhe kur ai dhe kabineti i tij kritikohen ashpër nga opozita për menaxhimin e krizës se pandemisë dhe masat e marra për përballimin e saj.

Këto ndryshime pritet që të bëhen të ditura për publikun në orën 12:00.

Postime të ngjashme

Rritja e rasteve mund ta ngufasë shëndetësinë

T E

Çfarë pritet pas tërmeteve që tronditën Greqinë, paralajmërimi i sizmiologut!

S.B.

Sanksionet nga SHBA, Moska paralajmëron: Do t’i befasojmë së shpejti

S.B.

Pamje: Blindohet Bagdadi, Papa Françesku pritet me nderime të larta në Irak

S.B.

Ekspertët e OBSH pritet “të copëtojnë” raportin e përkohshëm në Wuhan

S.B.

Universiteti turk: Vaksina Sinovac e Kinës 83.5% efektive

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...