Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Kryeministri i Greqisë cakton datën: Do të vaksinohem me gruan ‘live’ në spital

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis dhe gruaja e tij do të vaksinohen për COVID-19 më 28 dhjetor.

Vaksinimi i tyre,  do të bëhet me kamera në Spitalin Evangelismos . Me këtë lëvizje, kryeministri do të dërgojë mesazhin se vaksina është e sigurt dhe ata që kanë rezerva mund të vaksinohen. Vihet re se përpara Kryeministrit, do të jetë vaksinuar, Dimitris Pistolas, drejtori i Shërbimit Infermieror Evangelismos.

“Shumicën e kohës përpiqem të qëndroj si një profesionist i fortë në mënyrë që të duroj dhe të jap kurajo. Mendërisht brenda jam përkulur. Ne qëndrojmë në këmbë për të ndihmuar shokun tonë”, tha Dimitris Pistolas.

Mitsotakis më parë kishte paralajmëruar se ai dhe familja e tij do jenë të parët që do vaksinohen në Greqi për të siguruar efikasitetin e vaksinës.

Postime të ngjashme

800 gjedhët në anijen e bllokuar në Spanjë duhet të eliminohen, thonë veterinerët

T E

Koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite rrëzon një dron të rebelëve të Jemenit

T E

Banorët e Islandës janë mësuar me tërmetet, një seri prej 6 mijë tërmeteve kanë goditur ishullin

T E

Vazhdojnë protestat popullore kundër juntës ushtarake

T E

Çekia drejt katastrofës totale në spitale për shkak të Covid-19

T E

Johnson: Punonjësit britanikë do të kthehen në zyrat e tyre brenda pak muajsh

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...