Kosovë

Kryeministri izraelit do t’i drejtohet sot me një mesazh popullit të Kosovës

Zhurnal Ads

Gati dy javë pas takimit dhe marrëveshjes së Uashingtonit, në të cilën u përfshi edhe njohja mes Kosovës e Izraelit dhe vendosja e ambasadës së shtetit kosovar në Jerusalem, kryeministri Benjamin Netanyahu, do t’i drejtohet popullit të Kosovës me anë të një video-mesazhi.

Organizimi do të mbahet sot me rastin e “Rosh Hashanah”, festë e njohur si “Viti i ri hebraik”.

Video-mesazhi i Netanyahut, për popullin e Kosovës dhe komunitetin hebraik në Kosovë, do të shfaqet në një ceremoni festive të Vitit të Ri Hebraik organizuar nga Kryerabinati i Shqipërisë.

Sipas agjendës së paraparë nga organizatorët, të siguruar nga Klan Kosova, përveç video-mesazhit të Netanyahut, gjatë ceremonisë mund të ketë edhe një lidhje direkte me shefin e qeverisë izraelite.

Postime të ngjashme

Quni kërkon mjete financiare për 400 kadetët e rinj në FSK, Bajrami thotë se nuk ka buxhet

S.B.

Policia e Kosovës për 24 orë shqipton 798 tiketa për mosrespektim të Ligjit për Pandeminë

admin

Ymeri: Shkarkimi i ish-Drejtorit të Policisë lidhet me arrestimin e Haki Rugovës

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...