Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kryeministri izraelit shpërndan në Facebook mesazhin e Vjosa Osmanit

Kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu ka postuar në profilin e tij zyrtar të Facebook-ut një mesazh të Kryetares së Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani me rastin e hapjes e ambasadës së parë në Jeruzalem nga një vend me shumicë muslimane.

Në mesazhin e shpërndarë nga kryeministri izraelit, Osmani shpreh falenderimin për njohjen që Izraeli i ka bërë Kosovës duke i kujtuar edhe ndihmën që shqiptarët iu dhanë hebrenjve para 70 viteve duke i strehuar në shtëpitë e tyre.

Gjithashtu kryetarja e parlamentit kosovar falenderon qeverinë amerikane që bëri të mundur këtë arritje që të dy shtetet të nisin një miqësi të fortë dhe të kenë një bashkëpunim sa më të suksesshëm.

Postime të ngjashme

Në Kosovë nga e hëna mësimi me prezencë fizike

N E

Kosova regjistron mbi 12 mijë raste me Kovid-19

N E

Arben Vita demanton lajmin për anulimin e vaksinave Pfizer

N E

VAKAT kërkon që Kosova ta njohë gjenocidin e Srebrenicës

N E

Mediat greke i bëjnë jehonë dokumentit për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

N E

Arben Vita thërret konferencë “urgjente”

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...