Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Kryeministri izraelit shpërndan statusin e Ballës për forumin e Anti-Semitizmit

Zhurnal Ads

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu ka rishpërndarë në ‘Tëitter’ postimin e Kryetarit të Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla.

Në postimin e tij Balla shkruante se sot do të zhvillohet Forumi Ballkanik kundër Anti-Semitizmit ku do të marrë pjesë Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo,  Presidenti i Parlamentit Evropian David Sassoli, kryeministri i Izraelit Benjamin Netanyahu dhe shumë zyrtarë të tjerë.

Në postimin e tij deputeti socialist shkruante se sot është një ngjarje e madhe.

“Sot takohemi të gjithë së bashku në http://balkans.combatantisemitism.org # Ngjarje e Madhe Historike për Rajonin tonë të Ballkanit! Ne qëndrojmë së bashku me partnerët dhe aleatët tanë # USA🇺🇸

Kujtojmë që vetëm javën e kaluar Shqipëria miratoi në kuvend rezolutën për luftën ndaj Anti-Semitizmit.

Forumi zhvillohet sot nga Kuvendi i Shqipërisë  dhe fillon në ora 16:00.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ish-ministrja Gjosha: Qeveria ka pezulluar me vetëdije të plotë integrimin, ja si u shkatërrua procesi

admin

Flet vëllai i personit që u vetvra tek ‘Shefqet Ndroqi’

T E

Ruçi uron kryeparlamentarin slloven për Ditën e Pavarësisë: Arritje të mëdha drejt demokracisë, avokate e integrimit të Shqipërisë

S.B.

Situata Covid, si do të rekrutohen në punë 1 mijë mësues

admin

Iu gjetën 3 kg kanabis në shtëpi, arrestohet 28-vjeçari në Fier

admin

Veliaj dhe Rama inaugurojnë shtëpinë e rindërtuar në Lanabregas

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...