Kryeministri Kurti, takoi liderin e partisë SYRIZA, Tsipras

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, takoi në Athinë liderin e partisë SYRIZA, z. Alexis Tsipras.

 

Gjatë këtij takimi, u bisedua për përmirësimin e dukshëm të situatës aktuale në menaxhimin e pandemisë COVID-19 si dhe reformat e Qeverisë së Kosovës në fushën e sundimit të ligjit dhe zhvillimit ekonomik. Kryeministri Kurti foli edhe për bashkëpunimin rajonal dhe integrimin ekonomik të Ballkanit Perëndimor.

U vlerësuan marrëdhëniet mes Kosovës dhe Greqisë si dhe mundësitë për bashkëpunim në fusha të interesit të përbashkët. ​

Related posts

Mbledhja e Qeverisë, Kurti tregon vendimet e rëndësishme në 20 pika

Redaksia

Abdixhiku: Ditë e mirë për demokracinë që nuk u shtynë zgjedhjet

D V

FSShK sot proteston para Ministrisë së Shëndetësisë dhe para Qeverisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More