Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Kryeministri Rama e nis ditën me shifra: U ndihmuan 237.883 persona që iu prek vendi i punës nga pandemia

Duke qenë se kryeministri Rama është përballur me kritika mbi paketat financiare personat që iu prek vendi i punës për shkak të pandemisë. Sipas shifrave të publikuara nga Rama, nga paketa e parë përfituan 65.361 individë në vlerën 5.1 mld lekë. Ndërkohë në paketën e dytë përfituan 172,522 persona me vlerën 6.9 mld lekë. Sipas Ramës, gjithsej përfituan 237.883 të punësuar me vlerë 12 mld lekë.

Postimi i plotë: Mirëmëngjes dhe me këto të dhëna të nxjerra nga thesari i shtetit, për shumat e paguara nga qeveria si mbështetje direkte për të prekurit në vendin e punës nga vala goditëse e Covid19 gjatë muajve të mbylljes së madhe, ju uroj një ditë të mbarë.

https://www.facebook.com/edirama.al/posts/10158191024991523

Postime të ngjashme

“Asnjë rast me COVID në Tiranë”, Manasterliu publikon shifrat: Ja sa vaksinime janë kryer deri më tani në vend

Dafina Vidishiqi

Vetëm tri raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Ndihmës Sekretari i Shtetit Reeker do të vizitojë Italinë, Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

Paralajmërim për të shkarkuarit nga vetingu: “Do të hetoheni dhe do t’ju sekuestrohet pasuria”

Bekim Laçi

Lëvizja drejt Greqisë, MEPJ informon shqiptarët: Çfarë duhet të dini para se të udhëtoni

Bekim Laçi

Manastirliu: Ulim fashën e vaksinimit në +50 vjeç

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...