Kryeministri Rama poston videon e shkollës së rindërtuar në Tiranë: Një tjetër shembull i ambicies sonë për Shqipërinë 2030

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e kësaj të marte me një video nga shkolla e rindërtuar ‘Mervete Peza’ në Tiranë.

 

Rama ka uruar për një ditë të mbarë ndjekësit e tij në rrjetin social “Facebook”, duke postuar pamjet e transformimit të shkollës 9-vjeçare dhe nxënësit teksa vrapojnë drejt bankave të tyre.

“MIRËMËNGJES dhe me nxënësit që kthehen në një tjetër shkollë të rilindur, shkolla “Mervete Peza” në Tiranë, sot një tjetër shembull i ambicies sonë për Shqipërinë 2030, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri bashkangjitur videos.

MIRËMËNGJES 😊dhe me nxënësit që kthehen në një tjetër shkollë të rilindur, shkolla “Mervete Peza” në Tiranë, sot një tjetër shembull i ambicies sonë për #Shqipërinë2030, ju uroj një ditë të mbarë🙏

Posted by Edi Rama on Monday, October 11, 2021

Related posts

Forumi për Holokaustin/ Rama dorëzon emrat e rinj të hebrenjve të shpëtuar nga Shqipëria: Shtëpia e shqiptarit i përket Zotit dhe mikut. Tradita vijon me afganët

D V

Merr formë lagja e re në Shijak, Rama publikon pamjet

D V

Rama homazhe për Saimir Hoxhën: Asgjë nuk e kompenson humbjen por shteti do të bëjë detyrën

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More