Kryeministri Rama takohet me Abdixhikun

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka filluar takimin me kryetarin e LDK-së Lumir Abdixhiku.

 

Mediat janë lejuar vetëm të marrin pamje në fillim të takimit, për të vazhduar më pas takimi i tyre me dyer të mbyllura.

Rama mëngjesin e së hënës është pritur me ceremoni shtetërore nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e që më pas patën edhe një konferencë të përbashkët për medie.

Pas kësaj Rama takoi të parin e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi.

Sot kryeministri shqiptar do të takoj edhe kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, kryetarin e Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacollin dhe kryetarin e Nismës Socialdemokrate Fatmir Limaj.

Related posts

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë vaksinuar mbi 19 mijë qytetarë

N E

Avokatët me deklarata të ndryshme për atë që dëgjoi i dyshuari Arbër Sejdiu në rastin e vdekjes së Marigona Osmanit

D V

Shqiptarë, boshnjakë e malazezë me përgjigje të përbashkët kundër kërcënimeve të Beogradit ndaj sigurisë së Ballkanit Perëndimor

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More