Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Kryeministri Rama vaksinohet LIVE kundër koronavirusit (VIDEO)

Ka nisur sot vaksinimi kundër koronavirusit në Shqipëri. Kryeministri Edi Rama ashtu sikurse deklaroi ka marrë sot vaksinën anti-Covid ‘live’ në amebientet e ish-stadiumit kombëtar “Qemal Stafa” në Tiranë.

Fillimisht Rama ka plotësuar formularin sipas procedurës dhe është vaksinuar.

Në fakt, e para që është vaksinuar në vend, ka qenë mjekja e njohur dhe shefja e Spitalit Infektiv, Najada Çomo.

Më pas është vaksinuar kryeministri Rama. Pastaj ka qenë mjeku infeksionit Pëllumb Pipero dhe pas tij mjeku Tritan Kalo.

Vaksinat në fjalë janë prodhim i “Pfizer/Biontech”, ndërsa deri tani Shqipëria ka siguruar 975 doza.

Vaksinimi do të nisë në fillim me personelin shëndetësor, më pas do të vijojë me mësuesit, efektivët e policisë në terren dhe personat mbi 75-vjeç.

Postime të ngjashme

Edi Rama prezenton masterplanit e portit të Durrësit

N E

Monika Kryemadhi: Emigrantët po kthehen të votojnë për ndryshim

N E

Trupat dhe tanket amerikane zbarkojnë në Shqipëri

N E

Basha: Rama e ka kuptuar se shumica dërrmuese e shqiptarëve duan ndryshim!

N E

ish-ambasadori Islam Lauka: Shqiptarët nuk kanë fuqi për tu bashkuar

N E

179 raste të reja dhe dy të vdekur nga Kovid-19 në Shqipëri

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...