Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Kryeministri shqiptar, Mexhiti: Pyeteni Grubin, ai duhet të tregoj

Shkup, 25 janar, Zhuranl.mk – Koordinatori i grupit parlamentar të BDI-së Izet Mexhiti deklaroi sot se ai dhe grupi i tij parlamentar do ta mbështesin propozimin që Naser Ziberi të emërohet Avokat i Popullit, duke u shprehur se Ziberi me shumë profesionalizëm do ta kryej këtë funksion. Megjithatë i pyetur se çfarë do të ndodhë me kryeministrin e parë shqiptarë që duhet të emërohet në 100 ditët e fundit të Qeverisë, Mexhiti me përgjigje.

“Duhet të tregoj Artan Grubi nëse Naser Ziberi do të jetë apo jo kryeministri i parë shqiptarë në 100 ditët e fundit të kësaj Qeverie”, tha Mexhiti.

Postime të ngjashme

Përfundoi debati i përgjithshëm rreth propozim ligjit për plotësimin e Ligjit për financimin e njësive të pushtetit lokal

R Zh

Vestager: Të respektohen rregullat e BE-së në planet kombëtare të rimëkëmbjes

T E

Lefkov: Për lëshimet e platformës së regjistrimit nuk është fajtor populli

T E

Qeveria e miratoi Protokollin shëndetësor për zbatimin e regjistrimit

T E

Analistët për Zhurnal: Problemi me bullgarët do të jetë më shumë serioz se ai grek

Z H

Qeveria miraton Propozim ligjin për shpallje të malit Sharr si Park Kombëtar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...