Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Kryeministri Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

Strumicë, 12 qershor – Siç njoftojnë nga shërbimi qeveritar për shtyp, Kryeministri Zoran Zaev sot në Strumicë hapi Zyrën për kontakt me qytetarët. Kjo zyrë paraqet edhe një mjet për komunikim me qytetarët, vend ku qytetarët do të mund t’i adresojnë problemet dhe propozimet e tyre.

“Në mënyrë të thjeshtë dhe të lehtë, çdo qytetar i Komunës së Strumicës, por edhe nga komunat ngjitur do të mund të caktojnë takim me kryeministrin Zaev, ndërsa takimet do të mund të realizohen gjatë fundjavave”, thuhet në njoftim.

Mbështetje në këtë proces qytetarët do të mund të marrin edhe nga punëtorët e Zyrtës, prej të cilëve është edhe Dushka Bellçovska, e ëma e Vericës e cila me dhurim të organeve shpëtoi jetë njerëzish.

Postime të ngjashme

Tema globale për zgjedhje lokale, partitë fillojnë me mobilizimin e anëtarësisë

Z H

Do të ashpërsohen dënimet për sulmet ndaj gazetarëve

Z H

BESA insiston në Grafën Etnike: S’ka kthim prapa!

Z H

12 të shëruar dhe 39 raste të reja me Covid

Z H

Tetovë/ Vdes nga covid një pacient, kishte marë 2 doza “Sinovac”

Z H

Qytetarë nga Maqedonia edhe më tej shkojnë e vaksinohen në Serbi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...