Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kryeparlamentari Xhaferi takoi ambasadorin e Maqedonisë në Kazakistan, Sali Limani

Shkup, 14 tetor – Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, sot u takua me ambasadorin e jashtëzakonshëm i sapoemëruar të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Republikën e Kazakistanit, Sh.T. Sali Limani.

Paraprakisht, prezantoj platformën për aktivitetet diplomatike të tiji të ardhshme para anëtarëve të Komisionit të Punëve të Jashtme në Kuvend. Me këtë rast, Kryetari Xhaferi i uroi punë të frytshme dhe dinjitoze në përfaqësimin dhe mbrojtjen e interesave të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Republikën e Kazakistanit.

Rend dite të mbledhjes së Komisionit për Politikë të Jashtme, prezantim të platformës për aktivitetet diplomatike kanë prezantuar edhe ambasadori Danco Markovski në Republikën e Shqipërisë, Shpresa Jusufi ambasadore e RMV në Republikën e Kosovës, Marijana Efremova ambasadore e RMV-s në Vatikan, Itali.

Postime të ngjashme

Opozita kritikon Bujar Osmanin për diplomacinë ekonomike të Maqedonisë së Veriut

R Zh

Reklamat e qeverisë vënë në pikëpyetje lirinë e shprehjes

R Zh

Prof.dr. Vetoni Latifi sjell librin e tij më të ri mbi Marrëdhëniet Ndërkombëtare

R Zh

Në kërkim të pronarëve të vërtetë të kompanive

T E

Zhurnal mëson / Anketës së Grubit dhe Osmanit e shpalosur në mbledhjen e fundit të kryesisë së BDI-së si në kohën e Enver Hoxhës, diktatorit! Pakënaqësia vazhdon…

R Zh

10 të vdekur, 333 raste të reja dhe 268 të shëruar nga Covid 19

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...