Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kryesia e Kuvendit mblidhet në ora 15:00

Në ora 15:00 do të mbahet mbledhje e kryesisë së Kuvendit të Kosovës, njofton Insajderi.

Në këtë takim do të diskutohet kërkesa e Qeverisë së Kosovës që t’ju mundësohet forcave ushtarake të marrin pjesë në misione paqeruajtëse nëpër botë.

Lajmin për Gazetën Online Insajderi, e kumtoi këshilltari i kryeparlamentares për media, Bekim Kupina.https://tinyurl.com/y4tkrgmb

“Do të shqyrtohet kërkesa e Qeverisë për angazhimin e Qeverisë në misione paqeruajtëse”, tha ai.

Postime të ngjashme

Kërkohet të mos ketë shtyrje të testit të arritshmërisë dhe maturës

T E

17 deputetët që kanë fituar më së shumti legjislatura

T E

Vdes nga Coronavirusi peshkopi Atanasija

T E

Këta janë 120 deputetët e rinj të Kosovës

T E

Votat e Enver Hoxhajt si kandidat për kryeministër

S.B.

Vazhdon rritja e rasteve me COVID-19, për 24 orë shënohen shtatë vdekje dhe 591 raste të reja

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...