Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Kryesuesja e vëzhguesve të ODIHR takohet me Ramën

Tiranë, 11 prill, Zhurnal.mk – Kryesuesja e vëzhguesve të OSBE-ODIHR, Urszula Gacek, është takuar me kryeministrin Edi Rama këtë të dielë. Takimi mes tyre është ende duke u zhvilluar dhe Klan News mëson se ata ndodhen në selinë e Partisë Socialiste.

Në fokus të diskutimeve të tyre mendohet të jenë zgjedhjet e 25 Prillit. Ky takim kryhet dy javë para ditës së zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare.

Misioni vëzhgues i ODIHR zyrtarizoi nisjen e procesit të monitorimit të zgjedhjeve në Mars. Misioni i OSBE/ODIHR do të qëndrojë në Shqipëri deri në 17 Maj dhe pritet të dalë me tre raporte për zgjedhjet e 25 Prillit.

Postime të ngjashme

Muslimanët sot festojnë Fitër Bajramin

R Zh

Agjencia “Zhurnal” ua uron besimtarët mysliman festën e Fitër Bajramit

R Zh

Bamir Topi: Lulzim Basha nuk do të kishte jetë në PD nëse nuk do të kishte lidhjen me Sali Berishën

N E

Presidenti Ilir Meta uron besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit

N E

PD më 16 Maj do të mbledhë kryesinë dhe këshillin kombëtar

N E

Analizë / Përmes aderimit të Iranit në SCO, Rusia do ta realizojë ëndrrën e saj për krijimin e një OPEC-u të gazit natyrorë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...