Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kryetari i Athinës nesër viziton Prishtinën

Kryetari i Athinës, kryeqytetit të Greqisë Kostas Bakoyannis, nesër vjen në Prishtinë, shkruan Gazeta Metro.

Përmes një njoftimi nga Komuna e Prishtinës thuhet se kryetari i Athinës do të pritet nga kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

“Nesër, 5 maj në orën 14:00, Kryetari Shpend Ahmeti pret në takim Kryetarin e Athinës, Kostas Bakoyannis. Ndërsa në orën 15:00 do të dalin bashkë në konferencë për media.Takimi mbahet në katin e parë, në ndërtesën e vjetër të Komunës”, thuhet në njoftim.

Postime të ngjashme

KQZ-ja dorëzon raportin e punës në Kuvend, kërkon përmbylljen e reformës zgjedhore

S.B.

Kurti javën e ardhshme sërish në Bruksel, takimi me liderët e rajonit shihet si produktiv

S.B.

Limaj: Me Ukshin Hotin mburrën shqiptarët, nuk do të ndalemi së kërkuari zbardhjen e fatit të tij

S.B.

Richard Grenell: Pse Albin Kurti dhe Vjosa Osmani nuk i kanë dënuar sulmet me raketa të Hamasit

S.B.

Vuçiq: Ndryshimi i kufijve është i mundur vetëm nën mandatin e OKB-së

S.B.

Padisa ndaj Serbisë, LDK mbështet Lëvizjen Vetëvendosje

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...