Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kryetari i Çairit, Visar Ganiu ngushëllon familjen Sereçi

Shkup, 2 prill, Zhurnal.mk – Kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu ka ngushëlluar familjen Sereçi.

“Shumë pikëllues lajmi për ndarjen nga jeta të veprimtarit dhe gazetarit tonë të mirënjohur, Anton Sereçi.

Vitet e tij të jetës kanë lënë padyshim gjurmë të paharrueshme në mbrojtje të vlerave të identitetit kombëtar dhe për kontributin e tij do të mbahet mend si frymëzim i një atdhetari të denjë në shërbim të popullit të tij. Do ta mbajmë mend edhe për kontributin që dha në lartësimin e figurës së nobelistes sonë Nëna Terezë, duke luftuar çdo tentativë për tjetërsimin e prejardhjes së saj shqiptare.Ngushëllime të sinqerta familjes, miqve dhe bashkëveprimtarëve të Anton Sereçit. Qoftë i paharrueshëm kujtimi për të ka shkruar ai. “, thuhet në ngushëllim.

Postime të ngjashme

Kontesti me Bullgarinë, Selmani: Humbëm kohë, nuk mësuam nga historia me Greqinë

R Zh

Ohër-Strugë, kërkohet tërheqja e turistëve të huaj

R Zh

Qytetarët nuk i njohin përfaqësuesit e tyre në pushtetin lokal

R Zh

Visar Ganiu: Urime Drita Islami – suksese edhe në gara të tjera të përmasave botërore

R Zh

Karakachanovi kritikon Borissovin për “kthesën” në qëndrimin e tij ndaj RMV-të

R Zh

Nikollovski: VMRO nuk do të lejojë zgjedhje lokale pa ‘fingerprint’

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...