Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kryetari i Demir Hisarit infektohet me Covid 19

Demir Hisar, 8 nentor – Kryetari i Komunës së Demirit Hisar Marjançe Stojanovski njoftoi mbrëmë se është pozitiv për Covid 19.

“Përkundër të gjitha masave të rekomanduara nga institucionet kompetente shëndetësore për mbrojtjen dhe parandalimin e coronavirusit, ku unë vazhdimisht i kam respektuar dhe zbatuar plotësisht ato, pas testit të sotëm për Covid-19, unë jam pozitiv”, shkroi Stojanovski

Ai shton se nga sonte do të jetë në izolim dhe do të kryejë të gjitha detyrat zyrtare dhe aktivitetet e punës nga shtëpia dhe u bëri apel qytetarëve që të qëndrojnë të disiplinuar dhe të ndërgjegjshëm, në mënyrë që të largojnë pandeminë.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...