Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi vendos një kurorë te memoriali i “Luftës Kombëtare të Vlorës 1920”

Kryetari u Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, vendosi një kurorë te memoriali i “Luftës Kombëtare të Vlorës 1920”.

Në kuadrin e veprimtarive të organizuara me rastin 100 vjetorit të Luftës Kombëtare të Vlorës, sot paradite Kryetari u Kuvendit, z. Gramoz Ruçi, vendosi një kurorë te memoriali i “Luftës Kombëtare të Vlorës 1920”, në Qafën e Koçiut, në Vlorë.

Kurora në nderim të luftëtarëve të Luftës Kombëtare të Vlorës vendosën dhe Presidenti i Republikës, z. Ilir Meta, Kryeministri, z. Edi Rama, drejtues të organeve të qeverisjes vendore, deputetë të qarkut të Vlorës dhe pjestarë të familjeve dhe të afërm të pasardhësve të luftëtarëve të Luftës së Vlorës.

Postime të ngjashme

Arrestohen disa aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri

R Zh

Ushtarë amerikanë mbërrijnë në Shqipëri

R Zh

Kryesuesja e vëzhguesve të ODIHR takohet me Ramën

R Zh

Rruga e Borshit u prish nga shirat/ Meta “thumbon” qeverinë: Kryevepër!

R Zh

Rama: Ilir Meta kandidat zyrtar i LSI në Vlorë

Lea Muslija

Procedimi penal i kreut të LSI në Pukë, reagon Partia: Po bënin ushtrime zgjedhore, policia e politizuar

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...