Kryetari i Novi Pazarit, Nihat Bishevac për vizitë në Çair

Shkup, 29 shtator – Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu ishte nikoqir i Kryetari i Novi Pazarit, Nihat Bishevac realizoi takim me kryetarin e Komunës së Çairit, Visar Ganiu, me ç’rast biseduan për bashkëpunimin midis dy komunave.

“Me mikun nga Sanxhaku diskutuam rreth bashkëpunimit të ndërsjellë të Novi Pazarit dhe Komunës së Çairit, në fusha të ndryshme dhe për një binjakëzim të mundshëm”, ka deklaruar pas takimit Ganiu.

Siç kumtuan nga Komuna e Çairit edhe mysafiri nga Novi Pazari, Nihat Bishevac ka shprehur kënaqësinë e tij që Novi Pazari e Çairi po hapin një kapitull të bashkëpunimit, që është tejet i rëndësishëm për popujt e të dyja vendeve.

Related posts

Shilegov: Filluam projekte të cilat zgjidhin probleme për 50 vitet e ardhshme

Z H

Rivaksinohen 44 për qind e qytetarëve në shtet

D V

Në “Tabanoc” pritet rreth 30 minuta

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More