Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Kryetari i OEMVP, Nebi Hoxha: Do të kemi stagnim nëse nuk realizohen 80% e investimeve kapitale

Shkup, 28 dhjetor, Zhurnal.mk – Kryetari i OEMVP Nebi Hoxha në Click Plus të TV21 tha se shteti mund të stagnojë në ekonomi nëse nuk realizohen investimet kapitale.

“Investimet kapitale me dekada nuk janë realizuar në vlerën as 70%. Nëse investimet kapitale nuk realizohen minimum 80% nga ajo që është paraparë, me të vërtetë do të kemi stagnim, sepse e dimë nga e kaluar se janë bërë disa herë rebalance të buxhetit dhe janë marrë nga investimet kapitale janë hedhur në transfere të ndryshme sociale” – tha Hoxha.

Nga ana tjetër , Ministri i financave, Fatmir Besimi tha se në vitin 2021 për investimet kapitale nga buxheti i shtetit janë planifikuar 9.4%.

Postime të ngjashme

Arian Hakiki u zgjodh kryetar i Alternativës në degën e Tearcës

R Zh

Rexhepi: Gazifikimi i amvisërive në pjesën më të madhe të komunave do bëhet realitet në fillim të vitit të ardhshëm

R Zh

Ali Ahmeti: Diaspora, pjesë e pandarë e jona

R Zh

Ademi: ASH-AA manipulojnë me numrin e qytetarëve që nuk kanë nënshtetës

R Zh

Makraduli: Dokumentet personale do t’ju vijnë në adresë shtëpie

T E

Selami: Qytetarët të jenë të qetë, të gjithë do të regjistrohen

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...