Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Kryetari i qytetit kroat që u godit nga tërmeti: Kjo është sikur Hiroshima, na duhet ndihmë

Kryetari i qytetit kroat Petrinja, Darinko Dumbovic ka thënë se gjysma e qytetit është shkatërruar nga tërmeti dhe na duhet ndihmë e menjëhershme, shkruan agjencia e lajmeve kroate N1, transmeton Gazeta Express.

“Po nxjerrim njerëz nga veturat, kemi të lënduar dhe të vdekur. Dëgjova se një çerdhe është shkatërruar, por pa fëmijë në të”, tha Dumbovic.

Ai ka thënë se duhet ndërhyrja e ushtrisë dhe zjarrëfiksëve.

“Kushdo që mund të vijë në Petrinja na duhen tani, veçanërisht ushtria dhe zjarrëfikësit” ka thënë ai.

“Qyteti im është i shkatërruar. Kemi fëmijë të vdekur, nuk mund të përshkruhet. Kjo është sikur Hiroshima” , ka shtuar kryetari i Petrinjes.

Postime të ngjashme

Izraeli ndihmon me vaksina anti-Covid shtetet që do të hapin ambasada në Jerusalem

T E

Gjermania dënoi spiunin sirian të Bashar al-Assad për krime kundër njerëzimit

T E

Administrata e Bajdenit do të shpërndajë 25 milionë maska

T E

BE e ndarë rreth certifikatës për vaksinim

T E

Vijon rritja e shifrave në Itali, autoritetet i thonë jo hapjes së aktiviteteve argëtuese

T E

Izraeli rihapet, ndërsa të dhënat tregojnë se vaksina Pfizer funksionon

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...