Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kryetari i ri i BFI-së, Shaqiri cakton shef kabineti teologun e njohur (FOTO)

Zhurnal Ads

Shkup, 23 nëntor, Zhurnal.mk – Kabinetit të Reisul Ulemasë së BFI në RMV, H. Hfz. Shaqir ef. Fetahut, emëron Evzal Sinani për shef kabinetin e tij.

“E falënderoj përzemërsisht Reisul Ulemanë e nderuar për besimin dhe të gjithë operativën e Bashkësisë Fetare Islame për mikpritjen dhe respektin.

Jam i vetëdijshëm që një pozitë e këtillë bart me vete edhe përgjegjësi të madhe prandaj marr guximin t’ju kërkoj të gjithëve që të bëni dua t’na forcojë Zoti në këtë udhë të shenjtë.

I gjithë mundi, puna dhe sakrifica ime do jetë në shërbim të vlerave dhe institucionit që përfaqëson besimtarët e mbarë Maqedonisë së Veriut”, ka shkruar Sinani me këtë rast.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

FINANACE THINK: Kriza e shkaktuar nga Kovid-19 i ka prekur qytetarët me të ardhura të ulëta

T E

Dështon takimi i komisionit historik RMV-Bullgari

T E

Detaje nga aksidenti tragjik në Pragë ku humbën jetën dy të rinj nga Shkupi

T E

Dy nxënës nga Karposhi të infektuar me Covid-19, dy klasa dhe dy mësimdhënëse në izolim

T E

Kontingjenti i ARM niset drejt Kosovës

T E

Shilegov: Nuk jemi ne ata që e përcaktojnë lartësinë e pagës së zjarrfikësve dhe kompensimin

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...