Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kryetarja Arifi inspekton nga afër punimet e shkollës në Reçicë të Vogël

Tetovë, 3 shkurt – Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi sot ka qëndruar për vizitë në Reçicë të Vogël ku nga afër ka inspektuar punimet e ndërtimit të objektit të shkollës fillore në këtë fshat.

Sot vizitova nga afër punët ndërtimore në objektin e ri të shkollës fillore “Naim Frashëri” në Reçicë të Vogël. Aktivitetet punuese zhvillohen sipas dinamikës së paraparë, dhe pritet që me fillimin e vitit të ardhshëm shkollor kjo shkollë ti hap dyert për nxënësit.

Ky projekt i shumëpritur do të mundësojë që afër 500 nxënës që jetojnë në këtë pjesë të qytetit të mund të ndjekin mësimin në një objekt modern me kushte avangarde, kabinete të pajisura, klasa dhe amfiteatre bashkëkohore.

https://fb.watch/3qCtudMrGp/

Postime të ngjashme

Përfundoi debati në ditën e dytë për ribalancin e Buxhetit

D V

Milloshoski: Kemi komunikim me ASH-AAA për çështjen e koalicionit parazgjedhor

D V

Taseva: Sektori publik mbushet me kuadro në prag të zgjedhjeve lokale

D V

Shahpaska: Me masën ligjore “E diela – ditë e pushimit javor” e realizojmë kërkesën e punëtorëve

D V

KRSKRR-ja me thirrje: Vozit me përgjegjësi – Vozit i çlodhur!

D V

Filloi debati për Ligjin për shtetësi, parashtrohen 1.000 amendamente

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...