Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese Dobrilla Kacarska u takua me delegacionin e OSBE/ODIHR

Shkup, 5 tetor– Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dobrilla Kacarska, sot realizoi takim me delegacionin e misionit vëzhgues të OSBE/ODIHR për zgjedhjet lokale të ardhshme, të kryesuar nga shefja e misionit, Tana De Zulueta.

Në takim, përfaqësuesit e misionit vëzhgues janë njoftuar me kompetencat e Gjykatës Kushtetuese dhe rolin e tij në procesin zgjedhor, kumtuan nga Gjykata Kushtetuese e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Related posts

Temelkovski: Është rrënuar besimi në investimet në mes Maqedonisë dhe Bullgarisë

D V

Regjistrohen 421 raste të reja me Kovid-19, ndërruan jetë gjithsej 13 persona dhe shërohen 395 pacientë

D V

Koment / VMRO ofendon shqiptarët e Butelit, garon me kumbarën e Johan Tarçullovskit!

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More