Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Kryhet arrestimi i parë për vrasjen e dy të rinjëve në Malësi

Ngjarja më e përfolur e ditëve të fundit është ajo e Malësisë së Madhe, ku ditën e djeshme u gjetën të vdekur dy të rinjtë.

Trupat e pajetë të Vilson Çutaj dhe Klement Pepajt u gjetën në malin e fshatit Vrith. Ata ishin ekzekutuar me armë zjarri tip kallashnikov.

Ndërkohë Klement Pepaj kishte marrë disa plumba në shpinë. Në kërkim është Daniel Pepaj, autori i dyshuar i kësaj vrasje të dyfishtë.

Dhe për këtë policia ka bërë arrestimin e parë, ku ka vënë në pranga babain e Daniel Pepajt, Rrok Pepaj. Burimt bëjnë të ditur se ai është arrestuar për bashkëpunim në kultivim të lëndëve narkotike.

Ka qenë babai i Danjel Pepaj, Rrok Pepaj, ai që ka treguar vendin se ku ndodhej parcela me kanabis që kultivonte djali i tij. Burimet thanë se ishte drejtori i Policisë Shkodër, Niko Brahimaj, ai që e ka bindur Pepaj për të treguar vendin e parcelave me kanabis. Po ashtu, mësohet se në zonën ku u ekzekutuan dy të rinjtë, ndodhen edhe parcelat me kanabis të dy viktimave, të cilat ishin vjedhur gjatë ditëve të fundit. Për këtë vjedhje, viktima akuzonin Danjel Pepaj se ishte ai personi që i kishte korrur. Përveç parcelave me kanabis që ishin mbjellë nga tre personat e lartpërmendur, dyshohet se janë gjetur edhe dy parcela të tjera me kanabis.

Postime të ngjashme

Arrihet marrëveshja! Bindet më në fund Nard Ndoka, ja në cilin qark do të kandidojë pas përplasjeve me Bashën

T E

Spitali i mori zemrën të riut shqiptar pas vdekjes/ Gjonaj bisedë me homologun spanjoll: Shikoni me prioritet letërporosinë e prokurorisë

S.B.

Presidenti Meta kthen ligjin, që zgjat afatin e koncesionit të aeroportit të Rinasit: Antikushtetues!

S.B.

Marrëveshja e Bashës me aleatët / Detaje nga dokumenti i dorëzimit në KQZ

S.B.

Presidenti Meta viziton familjen e Klodian Rashës

S.B.

Seanca më 2 mars/ Hidhet shorti në Apelin e GJKKO për gjykimin e Enkelejda Hoxhës, Edvin Priftit dhe 11 personave të tjerë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...