Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

KSHZ: Deri në ora 09:00 jehona e votuesve në Shtip është 2.94 për qind, në Pllasnicë 7.37

Shtip, 13 dhjetor – Në zgjedhjet e parakohshme lokale që po mbahen sot, në Komunën e Shtipit deri në orën 9:00 kanë votuar 1227 persona, ose 2.94 për qind, ndërsa në Pllasnicë kanë votuar 365 persona, ose 7.37 për qind, njofton Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ).

KSHZ thekson se informacionet në lidhje me pjesëmarrjen, si dhe rezultatet drejtpërdrejt pas votimit mund të monitorohen në uebfaqen www.lokalni2020.sec.mk.

Postime të ngjashme

Isaki: Miqësia ndërmjet Maqedonisë dhe Kroacisë vazhdimisht po mbindërtohet

R Zh

Mos figurimi i bullgarëve në regjistrim, shkas për bllokimin e Maqedonisë në rrugën drejt BE-së!?

Z H

Rruga Krupishtë-Koçan pritet të jetë gati deri në dhjetor të këtij viti

R Zh

Gjykata Kushtetuese më 18 mars do të mbajë seancë për kushtetutshmërinë e ligjit për gjuhë

R Zh

Zaev: Marrja e shtetësisë me tre dëshmitarë, e papranueshme

Z H

Zaev e Pendarovski reagojnë ndaj kërkesave të presidentit bullgar Radev

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...