KSHZ: Ja sa qytetarë kanë kontrolluar të dhënat në Listën e Zgjedhësve

Shkup, 8 shtator – Përfshi ditën e djeshme (07. 09. 2021), 13.502 persona kanë kontrolluar Listën Zgjedhore, informojnë sot nga Komisioni Shtetërorë i Zgjedhjeve, transmeton Alsat. Lista Zgjedhore do të mund të kontrollohet deri më 9 shtator, ndërkaq zgjedhjet lokale do të mbahen me 17 tetor.

 

“Përfshi ditën e djeshme gjithsej 13.502 persona kanë kontrolluar të dhënat në Listën Zgjedhore, janë parashtruar 122 kërkesa për regjistrim në Listën Zgjedhore, 31 kërkesa për fshirje të të dhënave në Listën Zgjedhore dhe 39 kërkesa për ndryshime të të dhënave”, thonë nga KSHZ.

Nga KSHZ gjithashtu theksojnë se në e-mail adresën upisis@sec.mk janë dorëzuar 73 kërkesa.

Related posts

Në 24 orët e fundit 24 raste të reja me Kovid-19, nuk ka persona të vdekur

D V

Ministri i Transportit dhe Lidhjevei: Mbi 10 mijë banorë të Sarajit do të kenë ujë cilësor për pije

N E

Shtatori – muaji botëror për ngritjen e ndërgjegjes për sëmundjet malinje hematologjike

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com