KSHZ publikon të gjithë kandidatët për kryetar komunash në Maqedoni

Shkup, 20 shtator – Komisioni Shtetëror Zgjedhor në faqen e tij të internetit konfirmoi kandidaturat për kryetarë të komunave dhe Bashkisë së Shkupit, si dhe listat e kandidatëve për këshilltarë.

Zgjedhjet lokale do të mbahen më 17 tetor, kur është caktuar raundi i parë i votimit.

Këtu mund të shihni të gjithë kandidatët për kryetarë komunash, dhe të gjithë kandidatët për këshilltarë mund të gjenden në të njëjtën lagje.

Fundjavën e kaluar, afati për dorëzimin e kandidaturave nga partitë dhe kandidatët e pavarur përfundoi, dhe gjatë javës së fundit, të dhënat u përpunuan dhe kontrollet u bënë nga KSHZ-ja.

Related posts

Komuna e Çairit dhe NP “Higjiena Komunale” dezinfektuan dhe pastruan të gjitha xhamitë e Çairit

Z H

Mbushen repartet për kovid në shtet, rekomandim për dozën e tretë tani për tani vetëm me nga “Fajzeri”

Redaksia

Urime për medaljen e argjendtë të taekvondistit Dejan Georgievski

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More