Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

KSHZ shpall rezultatet përfundimtare për zgjedhjet në Shtip

Shtip, 20 dhjetor – Komisioni Shtetëror Zgjedhor sot bëri të ditur rezultatet përfundimtare të votimit për kryetar komune në Shtip. Në këto zgjedhje fitues doli Sashko Nikollov nga LSDM me 11.477 vota. Kandidati i Integras, Simon Polikarp fitoi 1.179 vota, dhe nga 200 tre kandidatë të tjerë.

Të drejte vote në zgjedhjet e Shtipit kishin 41.777 votues, ndërsa të drejtën e votës e kanë shfrytëzuar 14.301 votues. Fletëvotime të vlefshme ka pasur 13.485 dhe të pavlefshme 816. Rezultatet përfundimtare në Komunën e Pllasnicës u bënë të ditur të enjten ku fitoi kandidati nga radhët e BDI-së, Alija Jaoski i cili fitoi 1.696 vota. Nikollov dhe Jaoski do të jenë kryetarë komunash deri në mbajtjen e zgjedhjeve lokale në vitin 2022.

Postime të ngjashme

OSBE dhe Këshilli për Etikë në Media i promovuan Udhëzimet e para për raportim etik të mediave onlajn në Maqedoninë e Veriut

R Zh

Vlefshmëria e pasaportave të skaduar të shtetasve tanë në diasporë do të vazhdohet deri në fund të vitit

Z H

Pasi mungoi për disa seanca me radhë, sot Ruskoska u paraqit në gjykim për 27 prillin

Z H

Zaevi nuk dëshiron t’i komentojë shkrimet për Fërçkovskin derisa nuk përfundojnë procedurat për ambasadorë

R Zh

Ministria e Ekonomisë: Nuk ka prolongim të afateve për llogaritë përfundimtare

R Zh

Kyçyk: Marrëdhëniet e mira fqinjësore pjesë e rëndësishme e procesit, por jo nga korniza negociuese

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...