KSI do ta shqyrtojë mundësinë për ndalimin e dasmave në ambiente të mbyllura

Shkup, 19 korrik – Pas rritjes së butë të numrit të infektuarve të rinjë në Maqedoni dhe klasteret e konfirmuara nga dasmat dhe festat familjare, sot ka gjasa që edhe anëtarët e Komisionit për Sëmundje Infektive të sjellin vendim që të ndalohen dasmat në ambient të mbyllur, informon Zhurnal.

 

Autoritetet shëndetësore thonë se vera është e qetë dhe nuk ka nevojë për masa restriktive, por përsëri do të shqyrtohet mundësia për kontrolle të përforcuara në kufinj, për sjelljen e masës për hyrje në vend vetëm me PCR test apo vërtetim për vaksinim.

Ekspertët në Maqedoni pohojnë se numri i të infektuarve të rinjë mund të rritet edhe më tej, e kështu propozojnë që të kthehen disa nga masat restriktive.//Zhurnal.mk

Related posts

MPJ: Serbia arreston diplomat të Maqedonisë së Veriut

D V

Analizë: Maqedonia e Veriut me shifra të frikshme sa i përket numrit të vdekjeve nga Kovid-19

N E

Editorial/ Sofja e Shkupi temë kryesore në Bruksel, takime plot, rezultate ende nuk ka

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com