Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

KSI pa rekomandime të reja, po mendohet shkurtimi i orarit të punës

Shkup, 13 tetor, zhurnal.mk – Komisioni për Sëmundje Infektive në takimin e rregullt nuk ka sjellë vendim për rekomandime të reja në lidhje me koronavirusin.

Anëtarët presin që sot Qeveria t’i miratojë rekomandimet e tyre të cilat u dorëzuan një javë më parë.

“Sot është debatuar prej nga ky numër i lartë i të infektuarve, por për momentin nuk vendosim për masa të reja restriktive, përpos ato të cilat i rekomanduam një javë më parë, e të cilat duhet Qeveria t’i miratojë. Në varësi nga gjendja aktuale dhe fotografia epidemiologjike, ndoshta do të mendojmë pë shkurtimin e orarit të punës, jo vetëm në kafenetë dhe objektet hotilerike, por shkurtimi të jetë për të gjithë, edhe për restorantet për ushqim të shpejtë, marketet, qendrat tregtare. Kjo do të ishte me qëllim që të mos diskriminohet asnjë”, kanë thënë nga Komisioni për Sëmundje Infektive për Faktor

Postime të ngjashme

Më shumë se një dokument për ndryshimin e kufijve në Ballkan, DW përmend luftën

R Zh

Presidenti Pendarovski dekreton Ligjet nga Pakoja e pestë e masave ekonomike

R Zh

Ambasadori i BE-së: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

R Zh

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

R Zh

Kuvendi i miratoi ligjet nga pakoja e pestë të masave ekonomike

R Zh

Mariçiq kritikon opozitën: Vetëm te ne nuk mund të zbatohet votimi online

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...