Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Kthehen rastet e shumta me COVID-19 në Rusi

Rusia brenda 24-orëve ka raportuar 10,499 raste të reja me COVID-19.

Sipas Reuters, këto të dhëna janë më të larta që nga 15 maji, kur shpërthimi kishte kaluar kulmin e tij dhe Rusia kishte vendosur kufizime të ashpra.

Qendra ruse për Gjendjen e Coronavirusit, ka bërë me dije se 107 vdekje janë raportuar gjatë ditës së diel.

Aktualisht Rusia ka 1 milion e 215 mijë e 001 raste me COVID-19 dhe 21,358 vdekje.

Postime të ngjashme

Investigimi/ Dosjet sekrete zbulojnë se si miliarderët amerikanë shmangin taksën mbi të ardhurat

Bekim Laçi

Stoltenberg: Rritja e Kinës sfida që duhet t’i përgjigjemi së bashku

Bekim Laçi

Netanyahu dorëzon pushtetin pa ceremoni

Bekim Laçi

Çfarë duhet të presim nga takimi Biden-Putin?

Bekim Laçi

Kina do ta kthejë provincën Zhejiang në Zonë Pilot për Begati të Përbashkët

Bekim Laçi

Britania mund të shtyjë heqjen e masave kundër koronavirusit

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...