Bota

Kthehen rastet e shumta me COVID-19 në Rusi

Rusia brenda 24-orëve ka raportuar 10,499 raste të reja me COVID-19.

Sipas Reuters, këto të dhëna janë më të larta që nga 15 maji, kur shpërthimi kishte kaluar kulmin e tij dhe Rusia kishte vendosur kufizime të ashpra.

Qendra ruse për Gjendjen e Coronavirusit, ka bërë me dije se 107 vdekje janë raportuar gjatë ditës së diel.

Aktualisht Rusia ka 1 milion e 215 mijë e 001 raste me COVID-19 dhe 21,358 vdekje.

Postime të ngjashme

Lufta që ka alarmuar botën, gjithçka fshihet pas kësaj fotoje

admin

Khan: Është për të ardhur keq që Macron inkurajon islamofobinë

admin

Konferenca për Islamin, ministri i Brendshëm i Gjermanisë thirrje për luftë kundër fanatikëve

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...