Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kthehet depoziti për vaksinat kineze, nga MSH thonë se marrëveshja nuk është anuluar

Shkup, 28 shkurt – Me kërkesë të Ministrisë së Shëndetësisë kineze, parat e depozituara për vaksinat kineze janë kthyer, konfirmojnë nga Ministria e Shëndetësisë për Sitel.

Por nga kabineti i Ministrit Venko Filipçe, thonë se vaksinat nuk janë anuluar.

“Bisedimet janë në fazën përfundimtare, nuk bëhet fjalë për anulim të marrëveshjes. Vaksinat anti-Covid-19 nga kompania “Sinofarm” në vendin tonë do të mbërrijnë për një kohë shumë të shkurtër”, theksojnë nga Kabineti i Ministrit të Shëndetësisë, Venko Filipçe.

Paralajmërimi nga Ministria e Shëndetësisë dhe Qeveria ishte se deri në fund të muajit shkurt do të mbërrijnë vaksinat nga Kina, por edhe vaksinat të cilat ishin porositur drejtpërdrejtë nga kompania “Fajzer”.

Postime të ngjashme

Ivanovska paralajmëron se do ta paraqesë në polici finansiare Dragi Rashkovskin

Z H

Mickoski uron muslimanët me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit

B L

Spasovski – Kangler: Vazhdon bashkëpunimi i shkëlqyer me Slloveninë

Z H

Filipçe apel deputetëve të mbështesin çmimoren për trajtim antikovid në spitalet private

B L

Xhaferi uron besimtarët myslimanë me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit

Z H

Komiteti i Helsinkit: Ekzistojnë mundësi ligjore për marrjen e shtetësisë

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...