Agjencia Zhurnal.mk

Kthesa dramatike e avionit britanik mbi Irak në momentin kur ndodhi sulmi ndaj bazës amerikane

Një aeroplan britanik ka bërë një kthesë dramatike në momentin kur ka hetuar sulmin iranian ndaj bazës ushtarake amerikane në Irak.

Avioni ishte duke fluturuar për në Londër nga Mumbai, derisa po kalonte pjesën jugore të hapësirës ajrore të Irakut.

Aeroplani me një kapacitet prej 200 ulësesh për pasagjerë, fluturon mbi Arabinë Saudite, Egjiptin dhe ateron në Athinë, duke anashkaluar hapësirën mbi Irakun qendror dhe Iranin.

Për më tepër shihni pamjet duke klikuar KËTU

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...