‘Ku e kemi parë këtë’ – Aubameyang rikrijoi festimin ikonik të Henryt, legjenda ishte aty për ta parë

Pierre-Emerick Aubameyang ishte njëri nga golashënuesit e Arsenalit në fitoren e të dielës kundër Tottenham Hotspur.

 

Topçinjtë e fituan me rezultat 3-1 derbin e Londrës Veriore në takimin e zhvilluar në Emirates Stadium, me golat e Emile Smith Rowe, Aubameyang dhe Bukayo Saka, derisa golin e nderit për Spursat realizoi Heung-min Son.

Ishte një paraqitje e mirë e Arsenalit në këtë ndeshje, të cilën e vulosi që në pjesën e parë, ndërsa goli i sulmuesit nga Gaboni u dha më shumë kënaqësi tifozëve.

32-vjeçari festoi duke u ulur në gjunjë para tifozëve mysafirë të Tottenhamit, njësoj siç kishte bërë Thierry Henry në nëntor të vitit 2002 kur festoi para tifozëve të Spursave në Highbury.

Për më shumë, legjenda franceze ndodhej në tribuna, i ulur afër pronarit të Spotify, Daniel Ek, i cili është një tifoz i madh i Arsenalit. 

(Foto: Twitter/Joe-Prince Wright)

Related posts

Mancini: Jemi gati dhe kam pak dilema për formacionin, shpresoj që De Bruyne dhe Hazard të luajnë

D V

Armando Broja debuton me gol te Southamhtoni në EFL CUP

Redaksia

Distria Krasniqi fiton dy ndeshjet e para dhe kualifikohet në gjysmëfinale të ‘Tokio 2020’, tani ndodhet një fitore larg medaljes olimpike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More