Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Kualifikimi i Milanit me penallti, Pioli: Si mund të mos jem i kënaqur!

Milani është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Italisë dhe pret të mësojë sot rivalin, pas përballes Inter-Fiorentina. Mund të ketë një derbi, por kjo vendoset në fushën e blertë dhe në kampion kuqezi për momentin fokusin e kanë te kampionati.

Trajneri Stefano Pioli ka folur pas ndeshjes me Torinon, që kuqezinjtë e kaluan pas gjuajtjes së penalltive. “Nuk mund të mos jem i kënaqur me ndeshjen, pasi ishte e katërta në nëntë ditë. Në asnjë moment nuk na ka munguar shpirti i garës dhe intensiteti.

Është për të ardhur keq që nuk e fituam brenda 90 minutave, por gjithsesi treguam cilësi. Nuk është e lehtë t’i kthesh në gola pesë penalltitë”, u shpreh fillimisht trajneri i kuqezinjve në Milan TV, ndërkohë që vijoi diskutimin.

“Ne besojmë në cilësitë tona. Gjithmonë mendojmë pozitivisht gjatë ndeshjeve dhe qëndrojmë të përqendruar. Ndeshjet janë të vështira dhe të komplikuara, ndaj ju duhet ai lloj besimi”, përfundoi Stefano Pioli, i cili po drejton me sukses Milanin prej sezonit të shkuar.

Postime të ngjashme

Klopp: Kjo është një ditë e re e vështirë për të gjithë në Liverpool

Z H

All Star Game, skuadra e LeBron fiton bindshëm, Antetokounmpo MVP i sfidës

Z H

Zidane zotohet se Real Madridi do të luftojë deri në fund për titull në La Liga

Z H

Laporta: Messi do të qëndrojë, lojtari më i mirë në botë e dashuron Barçën

Z H

Muça mposhti kancerin dhe iu kthye fushës

T E

Klubi anglez interesohet për Rashicen

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...