Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kuçi: Në aksionin e PSD-së ka edhe të lënduar

Zëdhënësja e Partisë Socialdemokrate, Natyra Kuçi ka bërë të ditur se në aktivitetin e Partisë Socialdemokrate (PSD) janë arrestuar disa aktivistë si dhe janë lënduar disa të tjerë.

Kuçi në një prononcim për Telegrafin ka thënë se të arrestuar janë: Frashër Krasniqi, Qëndrim Sahiti, Zgjim Hyseni, Agron Kabashi, Nol Nushi

Siç bëri të ditur zëdhënësja e PSD të lënduar nga spreji lotsjellës janë disa aktivistë, ndër ta edhe Teutë Rrusta, Arbërie Krasniqi.

Ndryshe, Policia e Kosovës ka ndërhyrë në aktivitetin që ishin duke mbajtur anëtarët e Partisë Socialdemokrate në sheshin Skënderbeu, ku kishin filluar të hedhin ngjyrë në drejtim të objektit të Qeverisë.

Aktivistët e PSD në ndërtesën e qeverisë kanë shkruar “Gjakderdhje financiare” dhe të njëjtën kanë hedhur ngjyrë të kuqe.

Në këtë aktivitet ishte edhe kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj.

Postime të ngjashme

​Shoqatat e luftës në Dukagjin: Flamuri serb në Koshare – provokim për shqiptarët

Dafina Vidishiqi

Ganimete Musliu pyet: Kah po shkon ky vend?

Dafina Vidishiqi

Presidentja Osmani: Nuk kemi nevojë për një non-paper t’na tregojë çka të bëjmë

Dafina Vidishiqi

Agim Veliu tërë mllef pas shkarkimit, e quan maskaradë dhe lojë të ndyrë të Abdixhiku

Dafina Vidishiqi

Kosova në OKB edhe pa njohje nga Serbia

Dafina Vidishiqi

Merovci: Rugova ka qenë menaxher shumë i dobët

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...