Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Kuçi viziton kryetarin e Rahovecit dhe bizneset në këtë komunë

Ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi, në vazhdën e vizitave nëpër komuna ka vizituar komunën e Rahovecit, raporton Ekonomia Online.

Ai fillimisht është takuar me kryetarin Smajl Latifi, ku i ka ofruar mbështetje për financimin e disa projekteve në këtë komunë.

Gjithashtu Kuçi e Latifi vizituan vendin ku do të ndërtohet sheshi i qytetit, me ç’rast Latifi mori zotimin e ministrit për financimin e këtij projekti.

Postime të ngjashme

Në Kosovë nga e hëna mësimi me prezencë fizike

N E

Kosova regjistron mbi 12 mijë raste me Kovid-19

N E

Arben Vita demanton lajmin për anulimin e vaksinave Pfizer

N E

VAKAT kërkon që Kosova ta njohë gjenocidin e Srebrenicës

N E

Mediat greke i bëjnë jehonë dokumentit për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë

N E

Arben Vita thërret konferencë “urgjente”

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...