Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kuçuk javën e ardhëshme vjen në Shkup, ja agjenda

Sofje, 13 shkurt – Eurodeputeti bullgar dhe raportuesi i Parlamentit Evropian për Maqedoninë Veriore Ilhan Kuçuk do të bëjë një vizitë në vend javën e ardhshme.

Kuçuk e njoftoi këtë në një intervistë për Kanal 5 TV, në të cilën ai thotë se do të vijë në Shkup për takime me udhëheqjen politike në vend.

Takime të njoftuara me presidentin Stevo Pendarovski, Kryetarin e Parlamentit Talat Xhaferi, Kryeministrin Zoran Zaev, Zëvendës Kryeministrin për Çështjet Evropiane Nikola Dimitrov, Ministrin e Jashtëm Bujar Osmani, udhëheqësin e VMRO-DPMNE Hristijan Mickovski, koordinatorët e partive politike në Parlament.

“Ka nevojë për bisedime, sepse rruga e reformave duhet të vazhdojë,” tha Kuçuk.

Ai pret angazhime konkrete nga takimet, të cilat Qeveria e Zaevit i ka demonstruar deri më tani në rrugën e anëtarësimit në BE.

Postime të ngjashme

Përfundoi debati në ditën e dytë për ribalancin e Buxhetit

D V

Milloshoski: Kemi komunikim me ASH-AAA për çështjen e koalicionit parazgjedhor

D V

Taseva: Sektori publik mbushet me kuadro në prag të zgjedhjeve lokale

D V

Shahpaska: Me masën ligjore “E diela – ditë e pushimit javor” e realizojmë kërkesën e punëtorëve

D V

KRSKRR-ja me thirrje: Vozit me përgjegjësi – Vozit i çlodhur!

D V

Filloi debati për Ligjin për shtetësi, parashtrohen 1.000 amendamente

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...