19 C
Skopje
29/10/2020
Shqipëri

“Kudo, në çdo ambient jashtë shtëpisë me maskë!”, Manastirliu flet për rregullin e ri nga 15 tetori

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka bërë thirrje sërish në lidhje me vendimin më të ri të qeverisë për vendosjen me detyrim të maskës pas 15 tetorit.

Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ Manastirliu thotë se zbatimi i rregullave të vendosura do të ulë me 60% rrezikun e infektimit nga koronavirusi.

POSTIMI I PLOTE
Masat #antiCOVID
Të kontribuojmë të gjithë për të fituar betejën më të rëndësishme, betejën për shëndetin✅
‼️Vendose #maskën ose barrierën mbrojtëse prej tekstili #kudo, në çdo ambient jashtë shtëpisë! Pa harruar të ruash distancën dhe kujdesin për higjienën. Me zbatimin e këtyre rregullave ulet me mbi 60% rreziku i prekjes nga COVID19.

Related posts

“Sistemi shëndetësor në kolaps”, Basha ngre alarmin: Neglizhenca e qeverisë kriminale, ka vetëm propagandë

admin

Rrëzimi i dekretit për kodin zgjedhor, Meta: Asnjë surprizë nga Kuvendi i inceneratorëve

S.B.

Rama për median polake: Karantina e dytë do të na vriste të gjithëve!

admin

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Pranoj Më tepër...