Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Kufizohet numri i zyrtarëve të ftuar në inaugurimin e Joe Biden

Inaugurimi i Joe Biden do të ketë më pak se 1,500 të ftuar në vend të 200,000 të ftuarve në vitin 2016.

Inagurimi i presidentit të zgjedhur Joe Biden do të ketë më pas se 1,500 të ftuar zyrtarë, kanë thënë organizatorët të mërkurën.

Komiteti i përbashkët i Kongresti për Ceremonitë Inauguruese njoftoi se anëtarët e Kongresit do të pajisen vetëm me një biletë për secilin për ceremoninë e 20 janarit, shkruan Daily Mail

“JCCIC, në konsultim me ekspertët e shëndetit publik kanë përcaktuar se për shkak të pandemisë dhe rritjes së rasteve me COVID-19, lista e të ftuarve duhet të jetë më e kufizuar në ceremoninë e 59-të,” tha senatori Roy Blunt.

PIC ka inkurajuar të gjithë qytetarët që të shmangin udhëtimet dhe të përcjellin ceremoninë e betimit të Joe Biden për president, nga shtëpitë e tyre.

Postime të ngjashme

Ushtarët francezë me letër të hapur – paralajmërojnë presidentin Macron se “mbijetesa” e Francës është në rrezik

S.B.

Indonezia dënon sulmet izraelite në Xhaminë Al-Aksa

S.B.

Varianti indian i Covid-19 edhe në Francë

S.B.

Zelandë e Re, 5 të plagosur gjatë një sulmi me thikë në supermarket

S.B.

Gazsjellësi amerikan ende jashtë funksionit, pas sulmit kibernetik

S.B.

Hapja e sezonit turistik dhe kufiri me fqinjët/ Do t’i pranojë Greqia qytetarët e vaksinuar me Sinovac dhe Sputnik? Skenarët që ka në dispozicion qeveria greke

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...