Agjencia Zhurnal.mk

Kujdes! Njerëz të panjohur mashtrojnë qytetarë në pikë të dobët dhe u kërkojnë të holla

Shkup, 29 korrik – Zhurnal.mk – Dje në ora 18:15, në stacionin policor Bit Pazar, K.H (62) vjeçe nga Shkupi, ka denoncuar një tentim mashtrim, informon Zhurnal.

Asaj në ora 14:45 i është paraqitur një person i panjouhr i cili i ka thënë se vajza e saj ka shkaktuar aksident në komunikacion ku ka lënduar rëndë një person të mitur, e kështu duke iu vetofruar për ndihmë por nëse i’a jep 50 mijë denarë.

Sipas denoncueses, menjëherë më pas asaj i është lajmëruar një vajzë e panjohur e cila duke qarë i është prezantuar sikur vajza e saj.

Pas kësaj paraqitje, gruaja menjëherë ka marë në telefon vajzën e saj e cila ka konstatuar se është mirë dhe nuk ka bërë asnjë aksident. Gruaja është vërtetuar se bëhet fjalë për mashtrim.

MPB po punon për zbardhje të plotë të rastit.///Zhurnal.mk

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...