Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Kujtim Fejzulai, autori i sulmit në Vjenë kishte planifikuar t’i sulmonte edhe kishat

Kujtim Fejzulai, i cili kreu në fillim të këtij muaji një sulm në Vjenë e la disa të vdekur e të plagosur, kishte planifikuar të kryente sulm terrorist edhe në kisha.

Siç raporton Aljazeera, ministri i brendshëm austriak Karl Nehammer, tha sot përmes një konference shtypi se Fejzulai synonte të kishte viktima edhe nëpër kisha, pak para se policia ta vriste atë, transmeton KOHA.

Drejtori i Përgjithshëm i Sigurisë Publike, Franz Roff, ka njoftuar se tashmë është shtuar siguria në qytet, veçanërisht në kohën para Krishtlindjeve e festave të fund vitit.

“E ardhmja është përpara nesh, dhe koha pas kësaj është e rëndësishme,” tha ai.

Postime të ngjashme

‘Të gatshëm për të vdekur’: Protestuesit e Mianmarit mblidhen pas sulmeve brenda natës

T E

Izraeli rihap pjesën më të madhe të ekonomisë, përfshirë baret dhe restorantet

T E

Papa Françesku vizitoi rajonin e zotëruar dikur nga IS-i

T E

Çfarë duhet të presim në vitin 2021 nga grupi i ri i veturave, Stellantis?

S.B.

Tërmet në Bosnjë dhe Hercegovinë

T E

Qindra suedezë protestojnë kundër masave për luftim të pandemisë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...