Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Kumanova ndanë 300 mijë denarë për Durrësin

Zhurnal Ads

Kumanovë, 27 nëntor – Komuna e Kumanovës ka ndarë 300.000 denarë për qytetin e Durrësit në Republikën e Shqipërisë.

Këto fonde me vendim të Këshillit, ishin alokuar nga buxheti komunal për ndihmë për qytetin e binjakëzuar të Durrësit, pas tërmetit shkatërrues që goditi banorët vitin e kaluar.

Menjëherë pas krijimit të mundësive financiare në komunë, këto fonde tashmë janë realizuar.

Kështu shpresojmë se kjo ndihmë financiare do të kontribuojë në riparimin e pasojave nga tërmeti dhe ndihmë për qytetarët e qytetit si-motër, theksojnë nga kabineti i kryetarit të Kumanovës, Maksim Dimitrievski.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Dy mijë forca policore pritet të mbajnë rendin dhe qetësinë natën e Vitit të Ri

T E

Kuvend, përplasje në debatin për buxhetin

T E

MPB: Përdorimi dhe shitja e mjeteve pirotenike është e ndëshkueshme, u bëjmë thirrje qytetarëve të mos përdorin kapsolla

T E

Serwer: Brukseli dhe Uashingtoni duhet t’i thonë Bullgarisë ta ulë nervozën

E.E.

Mitreski: VMRO-DPMNE punon kundër qytetarëve dhe Parlamentit

E.E.

Ribalanci i Buxhetit prej sot në mbledhje plenare

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...