Kuriozitete

Kungulli thyen rekordin në Gjermani

Zhurnal Ads

Kopshtari 26-vjeçar, Kevin Rataj nga Hagermarsch  fitoi kampionatin e 16-të me kungullin më të madh me peshë plot 702,4 kilogramë në Gjermani.

Kopshtari tregoi se u jep kungujve të tij 400 deri 500 litra ujë në javë dhe u shton pleh të lëngshëm. Rataj, vendosi kështu një rekord të ri në Saksoninë e Ulët, me një kungull 700 kilogramë.

Ngrohja globale dhe një numër i madh i ditëve me diell e kanë ndihmuar Rataj-n të vendosë kështu një rekord të ri në Gjermani.

Postime të ngjashme

Kjo mund t’ju ketë ikur, mesazhi i Johnson për fitoren e Bidenit përmbante urimin e fshehur për Trumpin

S.B.

Elefanti gjigant i vërsulet veturës, shpëton pa ndonjë lëndim shoferi

admin

Mos shpenzoni pa kontroll paratë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...