Kupa e Botës të zhvillohet çdo dy vite, UEFA e shqetësuar dhe kundër me planit të FIFA-s

Presidenti i UEFA-s, Aleksandër Ceferin është i shqetësuar me planin e FIFA-s për të organizuar Kupën e Botës çdo dy vjet dhe shprehet i habitur nga mungesa e konsultimeve nga Gianni Infantinon.

 

E gjithë kjo situatë e krijuar mësohet nga një letër e vetë Ceferin për Associated Press.

Ceferin mbështeti shqetësimet në lidhje me dëmin që mund të shkaktohet nga garat ndërkombëtare dhe kontinentale duke bërë që Kupa e Botës të zhvillohet çdo dy vite.

Ceferin (Foto: UEFA)

“UEFA dhe shoqatat e saj kombëtare kanë rezerva serioze dhe shqetësime serioze në lidhje me raportet mbi planet e FIFA-s”, ka thënë Ceferin.

Por FIFA, ka reaguar shpejtë, duke thënë që nuk ka këtë qëllim, pa u biseduar gjerësisht që të gjendet zgjidhet e duhura.

Infantino (Foto: FIFA)

“Nuk ka qëllime të paracaktuar dhe FIFA ka një mendje të hapur në kërkim të zgjidhjeve më të mira për të mirën e përbashkët të lojës”, thuhet në reagim. 

Related posts

Koeman zbulon detaje të një bisede me Laportan në qershor: Më tha se nuk ka besim në mua, do të kërkonte trajner

D V

Barcelona tentoi transferimin e Brozovicit, Interi refuzoi

D V

Roma dhe Atalanta monitorojnë mbrojtësin Uduokhai

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com